Jump to content
Mutex

Feedback tema

Recommended Posts

18 hours ago, RayCage said:

Spoiler

https://joinet.ro/forum/index.php?/membersshop/category/1-forum/

Culoarea backgroundului nu sta prea bine pe alb:

JwnInkS.png

Rezolvat

12 hours ago, Motan K47 said:

Tema e draguta :3 felicitari pentru munca depusa

Update: onat38d.png iconita fa nu e la locul ei @Portocala

Unde l-ai gasit?

u1JaznA.png 

@Portocala butonul "descarca acest fisier" e deplasat spre dreapta si se uneste cu backgroundul 

And iti sugerez schimbarea negrului din cke editor , e prea negru si diferit de restul temei ,ma  dor ochii cand scriu 

https://imgur.com/a/ZZFZhlq 

Edited by Motan K47
update

Eu abia acum am aflat de tema noua, pana acum imi afisa tot tema default. Arata foarte bine, mai ales header-ul care este demential. 

Nu am gasit inca probleme, dar cu siguranta daca voi da peste una voi modifica postarea aici.

• Like 1

On 9/7/2019 at 8:41 AM, Motan K47 said:
Spoiler

Tema e draguta :3 felicitari pentru munca depusa

Update: onat38d.png iconita fa nu e la locul ei @Portocala

Tot nu am dat de asta @JulianGFX @Motan K47

6 hours ago, Motan K47 said:

Spoiler

u1JaznA.png 

@Portocala butonul "descarca acest fisier" e deplasat spre dreapta si se uneste cu backgroundul 

And iti sugerez schimbarea negrului din cke editor , e prea negru si diferit de restul temei ,ma  dor ochii cand scriu 

https://imgur.com/a/ZZFZhlq 

Rezolvat

18 hours ago, JulianGFX said:

Rezolvat, cat de bine s-a putut, aplicatia nu e gandita in cazul in care cineva are tema pe culori inchise...

Nup, nu e nici o setare pentru avatare, trebuie doar sa incadrati bine avatarul cand apare aia de crop. 

In IPB4 nu mai exista decat avatare patrate, dar se poate modifica din tema precum am facut aici ca sa se vada versiunea 150x250 in topic.

Chiar trebuie sa va fac un tutorial? 😕🙃

Edit: nu tocmai un tutorial, dar sper ca e destul sa va descurcati 😅ideea e ca va alegeti un patratel 150x150 si sa fie centrata orizontal pe vatar

KtcGYvn.png

• Haha 1

Acum 5 ore, Portocala a spus:

Tot nu am dat de asta @JulianGFX @Motan K47

Ce browser folosesti si ce rezolutie? Pentru ca mie imi apare "eroare" si pe chrome si pe firefox pe 1920x1080 si zoom default (100%).

Asta ar fi singurul link accesibil din breadcrumb sau din forumul asta, sper sa nu fi omis altul. https://joinet.ro/forum/index.php?/discover/unread/

.ipsBox:not([data-controller="core.front.profile.main"]) > *, .ipsBox:not([data-controller="core.front.profile.main"]) .ipsDataList.ipsDataList_zebra .ipsDataItem:not(.ipsDataItem_selected):not(.ipsModerated):not(.ipsDataItem_new):not(.ipsDataItem_success):not(.ipsDataItem_warning):not(.ipsDataItem_error):not(.ipsDataItem_info):not(.ipsDataItem_status):nth-child(even) {
    background-color: #0F0F10;
    padding: 20px;
}

a.ipsButton.ipsButton_medium.ipsButton_important.ipsButton_fullWidth {
    left: -15px;
    top: 10px;
}

span.ipsType.ipsType_veryLarge.ipsPos_right.ipsPad {
    top: -25px;
    position: relative;
}

Nu stiu daca ar modifica si alte butoane si padding-ul de 20 nu ar afecta mult sectiunile ce contin ipsBox si DataList, dar sunt sigur ca poti adauga tu in HTML niste "titluri" in plus pentru ultimele 2. @Portocala

Edited by JulianGFX

8 hours ago, Portocala said:

Nup, nu e nici o setare pentru avatare, trebuie doar sa incadrati bine avatarul cand apare aia de crop. 

In IPB4 nu mai exista decat avatare patrate, dar se poate modifica din tema precum am facut aici ca sa se vada versiunea 150x250 in topic.

Chiar trebuie sa va fac un tutorial? 😕🙃

Edit: nu tocmai un tutorial, dar sper ca e destul sa va descurcati 😅ideea e ca va alegeti un patratel 150x150 si sa fie centrata orizontal pe vatar

KtcGYvn.png

8 hours ago, Răzvan- said:

Portocală, cred că este ceva și la setarea avatarelor pentru că nu apar 150x250 ci mai mici!

La 800x800 mie mi se incadreaza perfect avatarul...la ip4  150x250 sau 150x300 trebuie incadrat ..daca nu modificat din acp 

3 hours ago, JulianGFX said:

Ce browser folosesti si ce rezolutie? Pentru ca mie imi apare "eroare" si pe chrome si pe firefox pe 1920x1080 si zoom default (100%).

Asta ar fi singurul link accesibil din breadcrumb sau din forumul asta, sper sa nu fi omis altul. https://joinet.ro/forum/index.php?/discover/unread/

.ipsBox:not([data-controller="core.front.profile.main"]) > *, .ipsBox:not([data-controller="core.front.profile.main"]) .ipsDataList.ipsDataList_zebra .ipsDataItem:not(.ipsDataItem_selected):not(.ipsModerated):not(.ipsDataItem_new):not(.ipsDataItem_success):not(.ipsDataItem_warning):not(.ipsDataItem_error):not(.ipsDataItem_info):not(.ipsDataItem_status):nth-child(even) {
    background-color: #0F0F10;
    padding: 20px;
}

a.ipsButton.ipsButton_medium.ipsButton_important.ipsButton_fullWidth {
    left: -15px;
    top: 10px;
}

span.ipsType.ipsType_veryLarge.ipsPos_right.ipsPad {
    top: -25px;
    position: relative;
}

Nu stiu daca ar modifica si alte butoane si padding-ul de 20 nu ar afecta mult sectiunile ce contin ipsBox si DataList, dar sunt sigur ca poti adauga tu in HTML niste "titluri" in plus pentru ultimele 2. @Portocala

Am rezolvat, am incercat sa fac un cont nou sa vedem daca pe ala apare aia si tot nu aprea, pana la urma am folosit functia din ACP sa ma logez cu contul lui @Motan K47 si aprea, nu stiu exact care is conditiile pentru ca block-ul ala sa apara, dar acuma ar trebui sa arate bine.

• Like 1

Acum 6 ore, Portocala a spus:

Am rezolvat, am incercat sa fac un cont nou sa vedem daca pe ala apare aia si tot nu aprea, pana la urma am folosit functia din ACP sa ma logez cu contul lui @Motan K47 si aprea, nu stiu exact care is conditiile pentru ca block-ul ala sa apara, dar acuma ar trebui sa arate bine.

Nu o sa stim niciodata care sunt conditiile pentru ca IPS .... astept 10 lei in cont ca te-ai logat pe contul meu 😅.  te felicit din nou pentru tema 

• Haha 1

Pe telefon @Portocala tema tinde sa se miste dreapta-stanga, cel mai probabil de la o imagine ce trece de latimea forumului.

Pe la modal, am vazut ca butonul de close este negru, mai bine l-ai face alb sau portocaliu. ✌️

• Suuper 1

9 hours ago, doc said:

Pe telefon @Portocala tema tinde sa se miste dreapta-stanga, cel mai probabil de la o imagine ce trece de latimea forumului.

Pe la modal, am vazut ca butonul de close este negru, mai bine l-ai face alb sau portocaliu. ✌️

Imi dai niste detalii, OS, versiune OS, rezolutie?

16 hours ago, Motan K47 said:

Nu o sa stim niciodata care sunt conditiile pentru ca IPS .... astept 10 lei in cont ca te-ai logat pe contul meu 😅.  te felicit din nou pentru tema 

Daca chiar nu se putea altfel aflam dar am ales calea usoara :)) In legatura cu banii... N-am scuze...

10 hours ago, Motan K47 said:

Scuze pentru 2x post dar nu puteam edita post-ul precedent :3

@Portocala aici apare de 2 ori titlul https://imgur.com/a/AnVBhM5

Lasa si tu link ca nu mai stau sa caut de unde ati scos poza (╯‵□′)╯︵┻━┻

1 hour ago, Portocala said:

Lasa si tu link ca nu mai stau sa caut de unde ati scos poza (╯‵□′)╯︵┻━┻

https://prnt.sc/p4gnvb  trebuie o bară ceva acolo sau puțin spațiu.
https://prnt.sc/p4gp6k ar trebui scoase culorile pentru ca nu se vad toate.

Edited by Marian C.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...